ଧାମନଗରରେ ବନ୍ଦ ସଫଳ

ଭଦ୍ରକ, ୧୦ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ପ୍ରମୋଦ ରାୟ) – ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର ଅହେତୁକ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ଆଜି ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ବନ୍ଦ ବ୍ଲକରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଧାମନଗର ସମେତ ଧୁଷୁରୀ, ଅସୁରାଳି, ବେତାଳିଗାଁ, ଦୋବଲ, କୋଠାର, ସହିଦନଗର, ମଙ୍ଗଳପୁର ଆଦି ସ୍ଥାନ ମାନଙ୍କରେ ଦୋକାନ ବଜାର ବନ୍ଦ ରହିଥିଲେ। ଏଥିସହ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଖୋଲାଥିବା ବେଳେ କର୍ମୀମାନେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ଅଫିସକୁ ବନ୍ଦ କରାଇଥିଲେ। ପରେ ଧାମନଗର ଓ ଧୁଷୁରୀ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଦଳପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା କରାଯାଇଥିଲା। ଧାମନଗରସ୍ଥିତ ସାନବଜାର ଠାରେ ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ପ୍ରସନ୍ନ ଧଳଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ନାରାୟଣ ଚନ୍ଦ୍ର ପାଢୀ, ନରେନ୍ଦ୍ର ମଲ୍ଲିକ, ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଦାଶ, ସେକ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ, ଉମାକାନ୍ତ ସାମଲ, ବ୍ରଜକିଶୋର ସାମଲ, ବିଦ୍ୟାଧର ଯେନା, ରଂଜନ ବେହେରା, ସେକ ତାଜୁଉଦ୍ଦିନ, ହୃଦାନନ୍ଦ ସେଠୀ, ଚିନ୍ତାମଣି ବାରିକ, ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ସ୍ୱାଇଁ, ମଦନ ଦାସ, ରାଜକିଶୋର ସାହୁ, ସେକ ହମିଦ, ସେକ ଜବାର ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ଧୁଷୁରୀ ଠାରେ ଦଳପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ଉପସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ୍ତ ଦାସ, ସମିତିସଭ୍ୟ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରା, ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରତିନିଧି ପଞ୍ଚାନନ ମିଶ୍ର, ବ୍ଲକ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ମିଶ୍ର, ଟିକା ସାଏନ୍ତ, ରବିନ୍ଦ୍ର ନାୟକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଶତାଧିକ କର୍ମୀ ଭଦ୍ରକ-ଆଖଣ୍ଡଳମଣି ରାସ୍ତାର ଧୁଷୁରୀ ଥାନା ଛକରେ ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବାରମ୍ବାର ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ ଓ ରନ୍ଧନଗ୍ୟାସ ବୃଦ୍ଧି କରୁଥିବାରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ କଟୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ଦଳପକ୍ଷରୁ ଏକ ବିରାଟ ବାଇକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବିଭିନ୍ନ ବଜାର ପରିକ୍ରମା କରି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ସେହିପରି ସିପିଆଇଏମ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଶରତଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ, ସତ୍ୟମୂର୍ତ୍ତି ବେହେରା, ଜୟନୁଲ ଆବେଦିନ, ଗୟାଧର ସାହୁ, ପଞ୍ଚାନନ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଦିବାକର ସାହୁ, ମାୟାଧର ସାହୁ, ରମେଶ ସାହୁ, ମାର୍କଣ୍ଡ ଜେନା, ନାରାୟଣ ମଲିକ ପ୍ରମୁଖ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅହେତୁକ ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧିରେ ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *