ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ବିଜେଡି ତରଫରୁ ହରତାଳ

ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ୧୮-୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ପତି) ବାରମ୍ବାର ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି କୁ ନେଇ ଆଜି ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟପୀ ୫ ଘଣ୍ଟିଆ ହରତାଳ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପାଟଣା ବ୍ଲକ ର ବ୍ୟସ୍ତ ବହୁଳ ଅଞ୍ଚଳ ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସକାଳ ୭ଟାରୁ ୧୨ଟା ଯାଏ ବିଜେଡି କର୍ମକର୍ତା ମାନେ କେନ୍ଦ୍ରସରକାର ବିରୋଧରେ ବିଭିନ୍ନ ନାରାବାଜି ଦେଇ ୪୯ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥକୁ ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ। କେବଳ ୧୦୮ ଓ ୧୦୨ ଭଳି ଜରୁରୀକାଳିନ ସେବାକୁ ବାଦ ଦେଇ ଉଭୟ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଶହଶହ ଗାଡି ଚଳାଚଳା ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦରହିଥିଲା। ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ଚମ୍ପୁଆ ଏବଂ ପାଟଣା ରୋଡରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ଗାଡିଚଳା ଚଳ ବନ୍ଦରହିଥିଲା। କୌଣସି ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର ଯେଭଳି ଅସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବେ ବଢିଚାଲିଛି, ତାଦ୍ୱାରା ସାଧାରଣ ଜନତା ନାହିଁ ନଥିବା ଦୁର୍ଦଶାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନନକୁ ବିଜେଡି ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଚୁଲି ମୁଣ୍ଡରେ ପହଁଚାଇବ। ବାରମ୍ବାର ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ନିତ୍ୟ ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀର ଦରଦାମ ହୁ ହୁ ବଢିଚାଲିଛି ବୋଲି ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।ବିଧାନସଭା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସବୁଠି ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ବୃଦ୍ଧିର ତାତି। ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନର ଶେଷ ଦିନରେ ହୁଲୁସ୍ତୁଲ ହୋଇଥିଲା ଗୃହ। ଆଛେ ଦିନର ନାରା ଦେଇ କେନ୍ଦ୍ରରରେ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଥିବା ମୋଦି ସରକାର ବ୍ୟବସାୟୀ ଫାଇଦା ପାଇଁ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର ବଢାଇ ଚାଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ବିଜେଡି। ଏହି ହରତାଳ ରେ ଅଞ୍ଚଳର ବହୁ ବିଜେଡି କର୍ମୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *