ଜିଲ୍ଲା ପରିକ୍ରମା

ଚରମ୍ପା ସାହିତ୍ୟ ସଂସ୍କୃତି ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଭଦ୍ରକ, ୨୦ା୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଚରମ୍ପା ସାହିତ୍ୟ ସଂସ୍କୃତି ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଚରମ୍ପା ସ୍ଥିତ ହୋଟେଲ ଅଭିନନ୍ଦନରେ ସଭାପତି ଅଧିବକ୍ତା ନିରାକାର ଜେନାଙ୍କ ପୌରୋହିତ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି । ସମ୍ପାଦକ ଉମାକାନ୍ତ ନାୟକ ଶାରିରୀକ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବାରୁ ଉପସ୍ଥିତ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଓ ସଦସ୍ୟବୃନ୍ଦ ତାଙ୍କର ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରିଥିଲେ । ସଂପାଦକୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିଚାଳନା କରିବା ପାଇଁ ଅକ୍ଷମ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅନୁଷ୍ଠାନର ସହସମ୍ପାଦକ ବାବୁଲାଲ ଦାସଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପାଦନ ନିମନ୍ତେ  ଦାୟିତ୍ୱ ଅର୍ପଣ କରାଗଲା । ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ୨୦୧୯ ମସିହା ଫେବୃଆରୀ ମାସ ୩ ତାରିଖକୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଗଲା । ବାର୍ଷିକ ମୁଖପତ୍ର ‘ଶାନ୍ତିଧାରା’ ପ୍ରକାଶ କରାଯିବ । ଲେଖକ ଓ ଲେଖିକା ମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ ତାଙ୍କର ଲେଖାମାନ ଆସନ୍ତା ତା୩୧ା୧୨ା୧୮ରିଖ ସୁଦ୍ଧା ‘ଶାନ୍ତିଧାରା’, ମାର୍ଫତ ଗଗନ ବିହାରୀ ରାଉତ, ବିଶାଣୀଖରିଦା, ପୋ-ଚରମ୍ପା, ପିନ୍ – ୭୫୬୧୦୧ ଠିକଣାରେ ପହଞ୍ଚିବା ଆବଶ୍ୟକ । ପ୍ରବନ୍ଧ, ଗଳ୍ପ, ନାଟକ ବା କବିତାଗୁଡିକ ସକ୍ଷିପ୍ତ, ମୂଲ୍ୟବୋଧ ଓ ଋଚି ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିବ । ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଡିସେମ୍ବର ମାସ ୯ ତାରିଖରେ କାନ୍ତକବି ଜୟନ୍ତୀ ଚରମ୍ପା ପଥରାଡି ସ୍ଥିତ ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମ କୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗୃହରେ ଅପରାହ୍ନ ୩ ଘଟିକା ସମୟରେ ହେବ । ବୈଠକରେ ଉପସଭାପତି ଶରତ ମହାନ୍ତି, ଅନନ୍ତ ନାୟକ, କୁଳମଣି ବେହେରା, ସଦାନନ୍ଦ ସାହୁ, ଶିକ୍ଷାବିତ ଗଗନ ବିହାରୀ ରାଉତ, ନାରାୟଣ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସଦସ୍ୟବୃନ୍ଦ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ବୋଲି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସମ୍ପାଦକ ବାବୁଲାଲ ଦାସ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top