ଘଂଟପଡ଼ା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର

ତାଳଚେର,୧୮/୩(ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଅଜିତ କୁମାର ବେହେରା) : ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଘଂଟପଡ଼ା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ଗ୍ଲୋବାଲ କୋଲ ଆଣ୍ଡ ମାଇନିଂ ପ୍ରା.ଲିଃ ସୈାଜନ୍ୟରେ ଏକ ବିଶାଳ ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର ରବିବାର ଦିନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଚଳିତ ପଂଚାୟତର ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ତୀ ଉପଲକ୍ଷେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଘଂଟପଡ଼ା ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତ ସରପଂଚ ମନୋଜ ବେହେରାଙ୍କ ଆବାହକତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିରକୁ ତାଳଚେର ବିଧାୟକ ବ୍ରଜକିଶୋର ପ୍ରଧାନ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ । ଆପୋଲ ହସପିଟାଲର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡ.ପଦ୍ମନାଭ ଦଳବେହେରା, ଡ.ଡି.ପି.ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ଆଠ ଜଣ ଡାକ୍ତର ଏହି ଶିବିରରେ ରୋଗୀମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବାସହ ମାଗଣାରେ ଔଷଧ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ମେଡିସିନ୍, ଅର୍ଥୋପେଡ଼ିକ,ପେଡ଼ିଆଟି୍ରକ, ଗାଇନିଂ,ଜେନେରାଲ ମେଡ଼ିସିନ,ଇସିଜି ଆଦି ବିଭାଗରେ ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହି ଶିବିରରେ ପ୍ରାୟ ୧ହଜାର ରୋଗୀ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ଆପୋଲ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଟେକନିସିଆନ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏହି ଶିବିରରେ ଉପସ୍ଥିତ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ । ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଘଂଟପଡ଼ା ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତ ସରପଂଚ ମନୋଜ ବେହେରାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଏହି ଶିବିରରେ ଘଂଟପଡ଼ା ଗ୍ରାମ ମୂଖିଆ ପ୍ରଭାକର ପ୍ରଧାନ,ଗ୍ଲୋବାଲ କୋଲ ଆଣ୍ଡ ମାଇନିଂ ପ୍ରା.ଲିଃ ପକ୍ଷରୁ ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ସାହୁ,ଯୋଗୀନାଥ ବେହେରା,ସରୋଜ ବେହେରା,ନିରଞ୍ଜନ ସାହୁ, ମନୋଜ ସାହୁ,ସମାଜସେବୀ କ୍ଷୀରୋଦ ସାହୁଙ୍କ ସମେତ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *