ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିଳନୀ ପକ୍ଷରୁ ମଧୁବାବୁ ଜୟନ୍ତୀ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଭଦ୍ରକ, ୨୪ା୪(ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ପ୍ରମୋଦ ରାୟ) : ଆଗାମୀ ୨୮ ତାରିଖରେ କୁଳବୃଦ୍ଧ ମଧୁସୂଦନ ଦାସଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ ପାଳନ ନିମନ୍ତେ ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିଳନୀ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଶାଖା ତରଫରୁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ସଭାନେତ୍ରୀ ଝରଣା ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। କୁଆଁସ ଗୋକୁଳାନନ୍ଦ ଭବନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ପରିଷଦର ସଭ୍ୟ ସଭ୍ୟାମାନେ ଆଲୋଚନାରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିଳନୀ ପକ୍ଷରୁ ମଧୁ ବାବୁଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବକୁ ଜିଲ୍ଳାର ବିଭିନ୍ନ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ମାନଙ୍କରେ ପାଳନ କରିବାକୁ ସମ୍ମିଳନୀର ସମ୍ପାଦକ ଅଜୟ କୁମାର ନାୟକ ମତ ଉପସ୍ଥପାନ କରିଥିଲେ। ଉପସ୍ଥିତ ସଭ୍ୟ ସଭ୍ୟାମାନେ ଏ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ସର୍ବ ସମ୍ମତିରେ ଏହାକୁ ଗୃହୀତ କରାଯାଇ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧୁ ବାବୁଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବକୁ ବାଗୁରାଇ ସ୍ଥିତ ବିନ୍ଦୁ ମାଧବ ବାଗୁରାଇ ହାଇସ୍କୁଲରେ ପାଳନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା। ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ମଧୁବାବୁଙ୍କ ଜୀବନୀ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇବା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ମହାପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧୀତ ଜ୍ଞାନର ପରିସୀମାର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ବୋଲି ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଉକ୍ତ ଦିନ ବାଗୁରାଇ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସକାଳ ୮ଟା ସମୟରେ ଏକ ସଭା କରାଯାଇ ମଧୁବାବୁଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ କରାଯିବ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଭଦ୍ରକ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ଥିବା ମଧୁବାବୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ସକାଳ ୭ଟା ସମୟରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କରାଯିବ। ଓଡିଆ ଜାତିର ସ୍ୱାଭିମାନ ଓ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରତି ରୁଚି ରଖୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ବୈଠକରେ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ବୈଠକରେ ସମ୍ମିଳନୀର ଉପସଭାପତି ମହମ୍ମଦ ଫାରୁକ, ଅନାଦି ଦାସ, ସଦାନନ୍ଦ ସାହୁ, ଡ. ପ୍ରଭାତ ନଳିନୀ ମହାପାତ୍ର, ବସନ୍ତ ମିଶ୍ର, ଚର୍ଚ୍ଚିକା ମହାପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଆଲୋଚନାରେ ଭାଗ ନେଇ ସେମାନଙ୍କ ମତାମତ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ଶେଷରେ ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ବାବୁଲାଲ ଦାସ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *