ଆରଣ୍ୟକ ବ୍ରାହ୍ମଣ ସମାଜ ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ

କଳାହାଣ୍ଡି – ( ଓଡିଆ ପୁଅ ) ଧର୍ମଗଡ ଉପଖଣ୍ଡ ଆରଣ୍ୟକ ବ୍ରାହ୍ମଣ ସମାଜ ର ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ସାଂଗଠନିକ ବୈଠକ ଜୁନାଗଡ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ୧୫/୦୬/୨୦୧୮ ଦିନ ବରିଷ୍ଠ ସଭ୍ୟ ଶ୍ରୀ ତ୍ରୀନାଥ ମୁଣ୍ଡଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଓଁକାର ଧ୍ୱନିରୁ ସଭା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇ ବେଦମାତା ଗାୟତ୍ରୀଙ୍କ ଚରଣାରବିନ୍ଦରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ପରେ ବ୍ରାହ୍ମଣ ସମାଜର ଦିବଂଗତ ସଭ୍ୟ ମାନଙ୍କ ଅମର ଆତ୍ମାର ସଦଗତି ନିମନ୍ତେ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯାଇଥିଲା। ସଭାରେ ଧର୍ମଗଡ ଆରଣ୍ୟକ ବ୍ରାହ୍ମଣ ସମାଜର କେନ୍ଦ୍ରିୟ କମିଟୀ ର ସହସମ୍ପାଦକ ଶ୍ରୀ ପୀତାମ୍ବର ପଣ୍ଡା ଓ ସଭ୍ୟ ଶ୍ରୀ ବଳଦେବ ପଣ୍ଡା, କେନ୍ଦ୍ରିୟ ଆଡହକ କମିଟୀ ର ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ଆଶୁତୋଷ ବେହେରା ଓ ସମ୍ପାଦକ ଶ୍ରୀ ଦୁଷ୍ମନ୍ତ କୁମାର ପଣ୍ଡା ତଥା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଭ୍ୟ ଶ୍ରୀ ମନୋରଞ୍ଜନ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଏବଂ ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ଦିପ୍ତୀ ନାରାୟଣ ପ୍ରହରାଜ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। କେନ୍ଦ୍ରିୟ କମିଟୀ ଉପଦେଷ୍ଠା ମଣ୍ଡଳୀ ସଭ୍ୟ ତଥା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ସମ୍ପାଦକ ଶ୍ରୀ ଭାଗିରଥି ପଣ୍ଡା ସ୍ୱାଗତ ଭାଷଣ ଦେବା ସହିତ ଅତିଥି ମାନଙ୍କ ପରିଚୟ ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ସାଂପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବ୍ରାହ୍ମଣ ସମାଜ ଉପରେ ଆକ୍ରୋଶ ମୂଲକ ହଇରାଣ ହରକତ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ସାମୁହିକ ସ୍ତରରେ ସେସବୁର ପ୍ରତିରୋଧ କରାଯିବା ସଂପର୍କରେ ଗୁରୁତ୍ୱର ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଭ୍ୟ ବ୍ରାହ୍ମଣତ୍ୱ ବଜାୟ ରଖିବା ଲାଗି ସଭାରେ ନିଷ୍ପତି ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗ୍ରାମରୁ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିନିଧି ମାନେ ନିଜ ନିଜ ମତ ବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ସହିତ ସମାଜର ସାଂଗଠନିକ ସୁଦୃଢତା ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେବ ମହାସଭା ହୋଇପାରିନଥିବା ହେତୁ ସଭାରେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ନିୟମାନୁସାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ରାହ୍ମଣ ପରିବାରର ସଭ୍ୟ ମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ହିଁ ମହାସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ଯେଉଁ ନିୟମ ଅଛି ତଦନୁସାରେ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ ଚାଲିଛି ଏବଂ ମହାସଭାର ପ୍ରସ୍ତୃତି ଚାଲିଥିବା ହେତୁ ସେଥିପାଇଁ ଉତ୍ସାହୀ ତଥା ଆଗ୍ରହୀ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ସ୍ୱତଃପ୍ରବୃତ ଭାବେ ଆଗେଇ ଆସି ଦାୟୀତ୍ୱ ନେବାକୁ ସମ୍ପାଦକ ଶ୍ରୀ ଦୁଷ୍ମନ୍ତ କୁମାର ପଣ୍ଡା ଆହ୍ୱାନ ଜଣାଇଥିଲେ। ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସମସ୍ତ ଅାଂଚଳିକ କମିଟୀ ତଥା ସମସ୍ତ ଗ୍ରାମରୁ ଶତାଧିକ ବ୍ରାହ୍ମଣ ଦେବ ମାନେ ଯୋଗ ଦେଇ ସମାଜର ସାଂଗଠନିକ ସୁଦୃଢତା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *