ଅପ୍ରେଲ ୧୫ରୁ ୧୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ନାଟକ ମହୋତ୍ସବ

ତାଳଚେର, ୧୯/୩(ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଅଜିତ କୁମାର ବେହେରା): ତାଳଚେରର ଅଗ୍ରଣୀ ନାଟ୍ୟସଂସ୍ଥା ‘ଆମେ ବଂଚିଛୁ’ ପକ୍ଷରୁ ନାଟକ ମହୋତ୍ସବ ନିମନ୍ତେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ସାଉଥବଲଣ୍ଡାସ୍ଥିତ ଜଗନ୍ନାଥ କଳାକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ରବିବାର ଦିନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅନୁଷ୍ଠାନର ସଭାପତି ହେମନ୍ତ ଦାସ ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଅନୁଷ୍ଠାନର ସମ୍ପାଦକ ମୁକୁନ୍ଦ ଶତପଥୀ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସୂଚନା ଦେବାସହ ନାଟକ ମହୋତ୍ସବର ରୂପରେଖ ସମ୍ପର୍କରେ ସମ୍ୟକ ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଅପ୍ରେଲ ମାସ ୧୫ ତାରିଖରୁ ୧୭ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନାଟକ ମହୋତ୍ସବ ଜଗନ୍ନାଥ କଳାକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ପାଳନ କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନିଆ ଯାଇଥିଲା। ଏହି ଉତ୍ସବରେ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ତଥା ଏମ୍.ସି.ଏଲ୍. ରେ ଥିବା ନାଟ୍ୟ ଦଳଗୁଡିକୁ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ସର୍ବମୋଟ ୮ଟି ନାଟ୍ୟ ଦଳ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିଲା। ଉଦ୍ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ନାଟ୍ୟକାର, ନାଟ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ନାଟକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଆୟୋଜନ କରାଯିବାକୁ ସର୍ବସମ୍ମତି କ୍ରମେ ନିଷ୍ପତି ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଅବସରରେ ଇନ୍ଦୋରଠାରେ ଶକ୍ତି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ସର୍ବଭାରତୀୟ ନାଟ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ‘ଆମେ ବଂଚିଛୁ’ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ସମ୍ପାଦକ ମୁକୁନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ଶତପଥୀ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ଆଖ୍ୟା ଅର୍ଜନ କରିଥବାରୁ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ବୈଠକରେ ସଭାପତି ହେମନ୍ତ ଦାସ, ସମ୍ପାଦକ ମୁକୁନ୍ଦ ଶତପଥୀ, ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଅଶୋକ ଜ୍ୟୋତିଷ, ହରିହର ଗଡ଼ନାୟକ, ସତ୍ୟବାଦୀ ଭୂତିଆ, ସୁଧୀର କୁମାର ମଲ୍ଲିକ, ହିମାଦ୍ରୀ ବରାଳ, ବିଭୁତି ଭୂଷଣ ସ୍ୱାଇଁ, ପ୍ରଦୀପ ସେଠ, ଜି.ଅମିତ୍ କୁମାର, ପ୍ରମୋଦ ସାହୁ, ହେମନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳ, ମାୟାଧର ସାହୁ, ଶ୍ରୀଧର ସିଂହ, ଅଜିତ୍ ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଶେଷରେ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *